اطلاعات دوره
آموزش رایگان دستورات command prompt
مسیر آموزشی

آموزش رایگان دستورات command prompt

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo2.5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان
  • نظرات فراگیران:0 نظر0
  • آموزشگاه:تاپ لرن4.5
  • مدرس:امیر حسین عینی0
  • زمان:17 ساعت و 18 دقیقه
  • مدرک:ندارد
  • توضیحات:دارد

توضیحات

آموزش رایگان دستورات command prompt آموزش رایگان دستورات CMD به طور کلی سیستم عامل های متعددی وجود دارد و هر کدام برای خود دارای یک رابط کاربری گرافیکی (Graphical User Interface) میباشد. همانطور که از این کلمه پیداست، رابط کاربری (User Interface) به کاربر اجازه میدهد تا با سیستم عامل تعامل ایجاد کرده و از آن برای انجام کارهای روزمره خود استفاده کند. صرف نظر از ساختار نرم افزاری سیستم عامل ها، رابط کاربری همه آنها به نوعی شبیه به هم میباشد. مثلا در همه سیستم عامل ها برنامه ای برای مدیریت فایل وجود دارد که به کاربر اجازه میدهد آن، داده های خود را مدیریت کرده و یا از آنها استفاده کند. اکثر سیستم عامل ها همانند سیستم عامل ویندوز، لینوکس و مکینتاش، جدا از داشتن یک رابط کاربری گرافیکی، (GUI) دارای یک رابط کاربری خط فرمان نیز میباشند که به طور کلی به این رابط کاربری Command Line Interface گفته میشود. در رابط کاربری گرافیکی برای کار کردن با سیستم عامل، کافیست از آیکون های تعبیه شده در محیط گرافیکی استفاده کنیم اما در حالت خط فرمان (CLI) این سهولت وجود نداشته و برای استفاده از سیستم عامل باید از دستورات آن استفاده کنیم.اما شاید شما بگویید که وقتی در خط فرمان این سهولت وجود ندارد چرا باید از ان استفاده کنیم ؟؟پاسخ شما واضح است :1. استفاده از خط فرمان برای مدیریت سییستم عامل کار هر فردی نیست !2. تنها افراد حرفه ای دوست دارند با خط فرمان کار کنند3. کار کردن با خط فرمان برای کنترل سیستم برای کسانی که در حال یادگیری برنامه نویسی هستند خیلی مفید میتونه باشه چرا که باعث میشه با یک محیط کد نویسی اشنایی داشته باشند و با ساختار کد های اولیه اشنا شوند مهم ترین علتی که باعث میشه خیلی از افراد از خط فرمان برای کنترل سیستم عامل استفاده کنند این است که ما در محیط گرافیکی تقریبا 90% به سیستم عامل دسترسی داریم اما توی خط فرمان دسترسی 100% میشه !! این دوره به کسانی که میخوان حرفه ای با سیستم عاملشون کار کنن پیشنهاد میشه
دوره آموزش رایگان دستورات command prompt دوره‌ای با امتیاز نهایی 2.5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 17 ساعت و 18 دقیقه می‌باشد که در تاپ لرن توسط امیر حسین عینی مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان دستورات command prompt را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های فناوری و علوم کامپیوتر سراسر اینترنت را در صفحه فناوری و علوم کامپیوتر در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

نظرات فراگیران

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی