اطلاعات دوره
آموزش Bash Script از مبتدی تا پیشرفته
مسیر آموزشی

آموزش Bash Script از مبتدی تا پیشرفته

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo2.5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان
  • نظرات فراگیران:0 نظر0
  • آموزشگاه:تاپ لرن4.5
  • مدرس:مدرس تاپ‌لرن0
  • زمان:5 ساعت و 15 دقیقه
  • مدرک:ندارد
  • توضیحات:دارد

توضیحات

آموزش Bash Script از مبتدی تا پیشرفته در سیستم عامل ویندوز(Windows)، کاربران می توانند به راحتی با استفاده از رابطی که مثل محیط گرافیکی است، از سیستم عامل برای انجام کار های روزانۀ خود بهره بگیرند. اصطلاحاً به این رابط گرافیکی، GUI می شود که مخفّف شدۀ عبارت Graphical User Interface است.از سوی دیگر، در سیستم عامل لینوکس(Linux)، از رابطی به نام CLI برای اینکار استفاده می کند که همان Command Line Interface است؛ یعنی به جای تمرکز بر روی محیط گرافیکی، از یک رابطی استفاده می کند که در آن کاربران دستورات خود را وارد می کنند.از نظر علمی، به این رابط، اصطلاحاً 'پوسته' یا 'Shell' گفته می شود. پس به طور کلّی، 'Shell' شرایطی را برای ما در محیط سیستم عامل به وجود می آورد که بتوانیم از امکاناتی که در آن سیستم عامل گنجانده شده بیشترین بهره را ببریم.سیستم عامل لینوکس پوسته های بسیاری از جمله:Bash, TCSH, ZShell, Bourne Shell, . . .در بین تمامی این پوسته ها، Bash یا Bourne Again Shell، نه فقط در سیستم عامل لینوکس بلکه در سیستم عامل مک نیز کاربرد فراوانی دارد و اوج قدرت این پوسته زمانی به مرحلۀ اثبات رسید که کمپانی Oracle، بش را پوستۀ پیش فرض سیستم عامل سولاریس 11 قرار داد.درنهایت، مایکروسافت در سال 2014 با قرار دادن یک نسخۀ از پوستۀ Bash در ویندوز 10، مهر تاییدی بر درخشش این پوستۀ سیستم عامل زد.در حال حاظر، به وضوح می توان Bash را محبوب ترین پوستۀ سیستم عامل در بین تمامی توزیع های لینوکس در سرتاسر جهان به شمارآورد و مهم تر از آن، نکته ای که باعث الزامی کردن یادگیری Bash برای کاربران لینوکس می شود، مطرح شدن Bash Script در LPIC 1 و LPIC 2 است که تا سطح متوسّطی به آموزش آن پرداخته شده است.وجهی که موجب تمایز این دورۀ آموزشی Bash با سایر منابع پارسی زبان می شود، آموزش کامل و جامع آن است؛ زیرا در اکثر منابع شاهد آموزش هایی مقدّماتی هستیم که حداقل کاربرد را برای یک کاربر لینوکس دارند. در این دورۀ آموزشی پیش فرض برای یک دانشجوی ورودی، یک کاربر تازه کار لینوکس است که هیچگونه آشنایی با هیچ زبان برنامه نویسی ای ندارد! و خروجی نیز، یک کاربر پختۀ لینوکس است که علاوه بر اینکه به راحتی می تواند از طریق پوسته با سیستم عامل در ارتباط باشد، یک زبان برنامه نویسی و اسکریپت نویسی جدید آموخته است!
دوره آموزش Bash Script از مبتدی تا پیشرفته دوره‌ای با امتیاز نهایی 2.5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 5 ساعت و 15 دقیقه می‌باشد که در تاپ لرن توسط مدرس تاپ‌لرن مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش Bash Script از مبتدی تا پیشرفته را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های فناوری و علوم کامپیوتر سراسر اینترنت را در صفحه فناوری و علوم کامپیوتر در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

نظرات فراگیران

sinalalebakhsh

خیلی متشکرم از آموزش خوب تون موفق باشید

نوید عباپور

سپاسگزاریم بابت توجّهی که دارید. سربلند و مویّد باشید.

mohsen_pasha1

سلام و خسته نباشید بات دوره خوبتون.لینوکسی که باهاش کار میکردید چه توضیع از لینوکس بود

نوید عباپور

درود بر شما و زنده باشید یه قسمتیش با KDE Neon و یه قسمتیش هم با ورژن قدیمی Kali Linux ریکورد شده بود.

legol4sx-sanaei

ایول دوره باحالی بود

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی