اطلاعات دوره
آموزش رایگان ساختمان‌های داده
مسیر آموزشی

آموزش رایگان ساختمان‌های داده

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo4.6/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان

توضیحات

هدف از آموزش رایگان ساختمان داده چیست؟ سازمان‌دادنِ داده‌ها به یک طریق خاص و بر پایه‌ی مدل منطقی یا ریاضی که به‌منظور استفاده بهینه از داده‌ها صورت می‌گیرد را یک داده ساختار می‌گویند. داده ساختارها انواع گوناگونی دارند که هرکدام مناسب برنامه‌های مختلفی هستند. ساختمان داده‌ها روش‌های ذخیره داده‌ها در رایانه باهدف دسترسی آسان‌تر و بهینه‌تر است در‌حالی‌که الگوریتم روشی به‌منظور حل مسئله به‌وسیله کامپیوتر است در درس ساختمان داده دانشجو با برنامه‌نویسی اصولی مبتنی بر تحلیل‌های ریاضی کارایی ازیک‌طرف و نیز مبتنی بر اصول طراحی شیءگرایی از طرف دیگر آشنا می‌شود و با انجام تمرینات متعدد مهارت برنامه‌نویسی اصولی در او نهادینه می‌شود. باوجوداینکه این درس و درس طراحی الگوریتم از دیدگاه نظری بسیار به هم نزدیک هستند، اما اهمیت برنامه‌نویسی مطابق با اصول یک زبان برنامه‌نویسی مشخص باعث شده است که همه‌ی مؤلفینی که درک صحیحی از جایگاه این درس داشته‌اند، کتاب‌های درس ساختمان داده‌ها را برای یک زبان مشخص تألیف کنند. بعد از گذراندن این درس است که دانشجو می‌تواند مفاهیم مجردی را که در درس‌های دیگر همانند طراحی الگوریتم و یا اصول طراحی کامپایلر گفته می‌شود به‌صورت عمیق درک کند و بداند که پیاده‌سازی آنها دقیقاً به چه شکلی است. در این درس، دکتر غیاثی شیرازی ساختمان داده‌ها را با محوریت زبان‌های C++ و Java تدریس می‌کند و همچنین گاهی در جلسات کلاس از زبان پایتون برای کدنویسی استفاده می‌کند. آموزش رایگان ساختمان داده برای چه کسانی مناسب است؟ ساختمان‌های داده مهم‌ترین درس دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر است. این درس بعد از دروس ریاضیات گسسته و برنامه‌سازی پیشرفته قرار دارد و خود پیش‌نیاز دروس متعدد دیگری است. دانشجو در دروس ریاضی ۱ و ریاضیات گسسته با مباحث ریاضی آشنا شده است اما رابطه‌ای بین آن مباحث و برنامه‌نویسی در ذهن او شکل نگرفته است. همچنین با مفاهیم شیءگرایی همانند کلاس، شیء و ارث‌بری در درس برنامه‌سازی پیشرفته آشنا شده است اما تمرین کافی نداشته است. ***این دوره درحال ضبط است*** ***جلسه اول این دوره ضبط نشده است*** فایل‌های مرتبط با این درس از طریق سایت https://github.com/k-ghiasi قابل دسترس دانشجویان است.
دوره آموزش رایگان ساختمان‌های داده دوره‌ای با امتیاز نهایی 4.6 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 33 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط کمال‌الدین غیاثی شیرازی مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان ساختمان‌های داده را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های علوم داده و هوش مصنوعی سراسر اینترنت را در صفحه علوم داده و هوش مصنوعی در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

نظرات فراگیران

سروش

مباحث تئوری ساختمان رو کامل و مفید توضیح دادن

حبیب

دوره تحلیلی ریاضی و دقیق و مساله حل کننده می باشد

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی