اطلاعات دوره
عدالت (Justice)
مسیر آموزشی

عدالت (Justice)

80,550 تومان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo5/5
وضعیت قیمت: 80,550 تومان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان
  • نظرات فراگیران:6 نظر4.5
  • آموزشگاه:مکتب خونه4.1
  • مدرس:Michael Sandel4.5
  • زمان:11 ساعت
  • مدرک:ندارد
  • توضیحات:دارد

توضیحات

ویدیوهای زبان اصلی دوره به صورت رایگان هستند اما برای دسترسی به زیرنویس فارسی ویدیوها می توانید محتوای دوره را خریداری کنید   آموزش درس عدالت  دوره عدالت (justice) مقدمه‌ای بر فلسفه اخلاقی و سیاسی است و سعی دارد به پرسش "کار درست چیست؟" پاسخ دهد. دوره آموزش عدالت اولین دوره‌ی دانشگاه هاروارد بود که به صورت رایگان در اینترنت و تلوزیون آمریکا در دسترس عموم قرار گرفت و توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مشاهده شد و تاثیر آن به حدی بود که مایکل سندل توسط نشریات چینی به عنوان بانفوذترین چهره سال 2011 لقب گرفت. مایکل سندل در این دوره نظریه‌های کلاسیک و معاصر عدالت را بررسی می‌کند، و کاربرد این نظریه‌ها را در مجادلات حقوقی و سیاسی معاصر بررسی می‌کند و به چالش می‌کشد. عناوینی مانند اقدامات مثبت، توزیع درآمدها، ازدواج همجنسگرایان، نقش بازارها ،حقوق (حقوق بشر و حقوق مالکیت) ، استدلال‌های موافق و مخالف در مورد برابری و معضلات وفاداری در زندگی عمومی و خصوصی در دوره عدالت بررسی می‌گردد. هدف از دوره آموزش عدالت (Justice) دوره عدالت دانشجویان را دعوت می‌کند تا دیدگاه خود در مورد این مناقشات را تحت بررسی انتقادی قرار دهند. بخش‌هایی از نظریات ارسطو، جان لاک، ایمانوئل کانت، جان استوارت میل و جان راولز که از مطرح ترین نظریه پردازان سیاسی دنیا به شمار می‌روند و همچنین برخی از پرونده‌های قضایی معاصر و مقالات مربوط به مسائل سیاسی در  آموزش رایگان درس عدالت بررسی می‌گردد.   عدالت از دیدگاه مایکل سندل سندل سه تعبیر کلی از عدالت مطرح می کند: عدالت یعنی تولید حداکثر سود یا رفاه که از طریق نظریات سودگرایانی نظیر جرمی بنتام و جان استوارت میل معرفی شده است. عدالت همگام با احترام به آزادی انتخاب به دست می‌آید: که یا به صورت انتخاب واقعی در بازاری آزاد خواهد بود (نظیر نظرات اختیارگرایانی چون رابرت نوزیک) و یا به صورت انتخاب فرضی در یک موقعیت برابر و مطابق نظریات برابری‌خواهان لیبرالی همچون جان رالز. عدالتی که مسلتزم پرورش فضیلت و تعقل درباره خیر جمعی است. سندل با انتخاب تعبیر سوم معتقد است برای رسیدن به جامعه عادل باید درباره معنی زندگی خوب استدلال شده و فرهنگی پذیرای اختلاف نظرهایی که لاجرم بروز می‌کنند، به وجود بیاوریم. در دوره حاضر سندل تجربیات و دیدگاه خود را بیان می‌کند.
دوره عدالت (Justice) دوره‌ای با امتیاز نهایی 5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 11 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط Michael Sandel مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور 80,550 تومان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره عدالت (Justice) را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های بازارهای مالی سراسر اینترنت را در صفحه بازارهای مالی در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

کاربر مکتب‌خونه

عالی برای من که دغدغه اصول اخلاقی را دارم و مطالعه عمیقی تا بحال نداشته ام خیلی مساپل جالبی را مطرح کرده و به چالش کشیده است. ممنون از مکتب خونه. امیدوارم ازز این دست مطالب با این کیفیت باز هم در سایت بارگزاری کنید.

کاربر مکتب‌خونه

خیلی خوب بود و خیلی یاد گرفتم

کاربر مکتب‌خونه

بینظیر بود متشکرم در مورد موضوعات مشابه ویدیو بزارید

کاربر مکتب‌خونه

خیلی یادگرفتم. ممنون که در سایت قرار دادید.

کاربر مکتب‌خونه

اگر زحمت بکشید و اینگونه آموزشها رو جستجو کنید و به مجموعه اضافه کنید، خیلی عالی میشه. در ضمن اگر تعاملی با مراکز دوبله بکنید (که در حال حاضر به صورت NGO) دارن فیلم‌های سینمایی رو دوبله می‌کنند، زحمت صدا گذاری روی این کلاسها رو هم بکشن که بجای خوندن زیر نویس، صداگذاری بشه که نور علی نور خواهد شد. دست شما درد نکنه

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی