اطلاعات دوره
روانشناسی صنعتی سازمانی
مسیر آموزشی

روانشناسی صنعتی سازمانی

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo4.9/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان
  • نظرات فراگیران:5 نظر4
  • آموزشگاه:مکتب خونه4.1
  • مدرس:آزاده عسکری4.1
  • زمان:7 ساعت
  • مدرک:ندارد
  • توضیحات:دارد

توضیحات

آموزش رایگان روانشناسی صنعتی سازمانی :  روانشناسی صنعتی سازمانی علمی است در رابطه با رفتار و نگرش کارکنان یک سازمان که به مدیران منابع انسانی سازمان‌ها و شرکت‌ها کمک می‌کند تا هنگام استخدام نیروهای جدید انتخاب‌های بهتری داشته باشند، برنامه‌های آموزشی مناسب‌تری برای کارکنان سازمانشان تدارک ببینند، بازخورد سازنده‌تری در راستای بهینه کردن فرآیند کارها به کارکنان سازمان بدهند و همچنین به مدیران سازمان‌ها کمک می‌کند تا سیستم‌های مدیریتی بهتری را در کسب و کارشان پیاده‌سازی کنند. تاریخچه روانشناسی صنعتی سازمانی  تاریخچه روانشناسی صنعتی سازمانی به طور همزمان به چند کشور برمی‌گردد. روانشناسی صنعتی سازمانی تقریبا در ایالات متحده‌ی آمریکا، بریتانیا، آلمان، هلند و استرالیا به صورت همزمان و موازی آغاز شد. اما شاید اولین کسی که به طور جدی اصطلاح روانشناسی صنعتی سازمانی را مطرح کرد، ویلهلم وانت (Wilhelm Wundt) بود که در سال 1879 میلادی در شهر لایپزیگ آلمان آزمایشگاهی را احداث کرد و به پژوهش در رابطه با روانشناسی صنعتی سازمانی و پرورش دانش‌پژوهانی در همین حوزه پرداخت. یکی از اولین پژوهش‌گران تربیت شده توسط ویلهلم وانت، جیمز کتل (James McKeen Cattell) بود که علم روانشناسی صنعتی سازمانی را به طرز قابل توجهی توسعه داد. تا پیش از کتل، کارکنان یک سازمان بر اساس خطاهایشان سنجیده می‌شدند و کارگران و کارکنان یک سازمان باید تمام تلاششان را می‌کردند تا کارهایشان را با خطای کمتر و پایین‌تری انجام دهند. با تلاش‌های کتل، نگاه به کارکنان سازمان‌ها تغییر کرد. به جز خطای کارکنان به نکات مثبت کاری آن‌ها هم نگاه شد و اولین صحبت‌ها برای بحث ارزیابی عملکرد از همینجا آغاز شد. لازم به ذکر است که همانند علوم دیگر که پس از دو جنگ جهانی اول و دوم تغییرات اساسی داشتند و همچنین اختراعات و اکتشافات زیادی در خلال این دو جنگ رخ داد، جنگ‌های جهانی و علی الخصوص جنگ جهانی دوم به رشد مبحث روانشناسی صنعتی سازمانی کمک‌های شایانی کرد و به این علم سر و شکل تازه‌ای بخشید. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مباحثی که در حوزه روانشناسی صنعتی سازمانی همواره مطرح می‌شود، بحث تحلیل شغلی است. اما تحلیل شغلی چیست؟ به مجموعه‌ای از روش‌های رسمی برای توصیف مشاغل و ویژگی‌های انسانی مورد نیاز برای هر شغل، تحلیل شغلی می‌گویند. بر فرض مثال شما قصد دارید تا برای شرکت خود یک حسابدار استخدام کنید. قطعا حسابدار مد نظر شما باید پیش‌نیازهایی را داشته باشد تا آن فرد را استخدام کنید. مثلا سطح تحصیلات آن فرد و تحصیلات مرتبط می‌تواند یکی از این پیش‌نیازها باشد. دوری و نزدیکی محل زندگی آن فرد به محل کار شاید یکی دیگر از پیش‌نیازهای پر اهمیت باشد.   بیشتر بدانید
دوره روانشناسی صنعتی سازمانی دوره‌ای با امتیاز نهایی 4.9 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 7 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط آزاده عسکری مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره روانشناسی صنعتی سازمانی را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های کسب و کار سراسر اینترنت را در صفحه کسب و کار در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

کاربر مکتب‌خونه

ضمن تشکر من برای کنکور ارشد از کلاسشون استفاده میکنم، فقط کاش کامل بود

شایان

عالی بود ، دیدنش رو به همه پیشنهاد میکنم.

شیرین

خیلی ممنونم، استاد تدریس جالبی داشتند و کاربردی بود

نفیسه

سلام من فقط جلسه آخر و یه جلسه دیگه رو دیدم وبه نظر تدریسشون خیلی جالب اومد.

فاطمه

سلام وقت به خیر فعلا فقط جلسه اول رو دیدم؛ میخواستم تشکر کنم از استاد عزیز و همچنین از مکتبخونه، برای من خیلی خوب بود.

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی