اطلاعات دوره
روش اجزا محدود مقدماتی
مسیر آموزشی

روش اجزا محدود مقدماتی

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo5/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان

توضیحات

روش اجزاء محدود یا روش المان محدود (به انگلیسی: Finite Element Method) که به اختصار FEM نامیده می‌شود، روشی است عددی برای حل تقریبی معادلات دیفرانسیل جزئی و نیز حل معادله‌های انتگرالی.اساس کار این روش حذف کامل معادلات دیفرانسیل یا ساده‌سازی آنها به معادلات دیفرانسیل معمولی، که با روشهای عددی مانند اویلر حل می‌شوند، می‌باشد. در حل معادلات دیفرانسیل جزئی مسئله مهم این است که به معادله ساده‌ای که از نظر عددی پایداراست -به این معنا که خطا در داده‌های اولیه و در حین حل به حدی نباشد که به نتایج نامفهوم منتهی شود- برسیم. روشهایی با مزایا و معایب مختلف برای این امر وجود دارد، که روش اجزاء محدود یکی از بهترین آنهاست. این روش درحل معادلات دیفرانسیل جزئی روی دامنه‌های پیچیده (مانند وسایل نقلیه و لوله‌های انتقال نفت)، یا هنگامی که دامنه متغیر است، یا وقتی که دقت بالا در همه جای دامنه الزامی نیست یا اگر نتایج همبستگی و یکنواختی کافی را ندارند، بسیار مفید می‌باشد. به عنوان مثال در شبیه‌سازی یک تصادف در قسمت جلوی خودرو، نیازی به دقت بالای نتایج در عقب خودرو نیست. همچنین در شبیه‌سازی و پیش بینی هوا روی کره زمین، هوای روی خشکی اهمیت بیشتری نسبت به هوای روی دریا دارد. تقسیم ناحیه به نواحی کوچکتر دارای مزایای زیادی است از جمله: نمایش دقیق هندسه پیچیده، گنجایش ویژگی‌های متفاوت جسم، درک ویژگی‌های موضعی جسم. ***جلسه اول دوره ضبط نشده است*** ***جلسه دوازدهم دوره ناقص ضبط شده است***
دوره روش اجزا محدود مقدماتی دوره‌ای با امتیاز نهایی 5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 30 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط روح الله دهقانی فیروزآبادی مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره روش اجزا محدود مقدماتی را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های مدرسه و دانشگاه سراسر اینترنت را در صفحه مدرسه و دانشگاه در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

سامان

تدریس های دکتر دهقانی فوق العاده س .فیزیک مسئله و مفهوم موضوع رو بخوبی درک میکنی و دلیل هر کاری رو درک میکنی

بهراد

بی نهایت از جناب دکتر دهقانی و تیم مکتب خونه ممنونم. من دانشجوی دکتری مکانیک هستم. اما با بیان متفاوت ایشون تمامی مبحث برام دلنشین بود و تازگی داشت. امیدوارم خداوند عمر با عزت و طولانی بهشون بده. توصیه میکنم تمامی آموزش هاشون رو ببینید. همچنین از مکتب خونه تقاضا میکنم تدریس های دیگه استاد دهقانی عزیز رو در دسترس قرار بدن. با این آموزش ها هرکس تشنه فراگیری است از سرچشمه میتونه بیاموزه.

کاربر مکتب‌خونه

واقعا کیف کردم. خودم فوق لیسانس هوافضا دارم ولی خیلی چیزا رو از لابلای کلاس های استاد دهقانی تو این سایت یاد گرفتم. ممنونم از تیم مکتب خونه که زحمت محیا کردن این کلاس ها رو برای هم کشیدن. تشکر زیاد از دکتر دهقانی

مجتبی

واقعا عالی هستن بی نظیر

کاربر مکتب‌خونه

از جناب آقای دکتر دهقانی فیروزآبادی بینهایت سپاسگزارم قدرت انتقال موضوع و همینطور تسلط ایشون به مباحث المان محدود بسیار عالی هستش.

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی