اطلاعات دوره
آموزش رایگان انقلاب علمی قرن هفدهم
مسیر آموزشی

آموزش رایگان انقلاب علمی قرن هفدهم

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo4.5/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان

توضیحات

هدف از برگزاری دوره آموزش انقلاب علمی قرن هفدهم چیست؟ درس انقلاب علمی یکی از دروس بسیار مهم در مقطع کارشناسی ارشد چندین رشته علی­‌الخصوص رشته تاریخ علم است که به صورت جامع و کامل به مباحثی مثل موارد زیر می‌پردازد: روایتی دقیق و مستند از سیر تاریخی علوم شناخت ریشه‌­های باستانی علوم نوین شناخت تمایز­ها و ویژگی‌­های مشترک علوم نوین و علوم قدیم نگاهی جامع و صحیح به علوم قدیم و شناخت ریشه­‌های آن چگونگی حرکت از علوم قدیم به سمت علوم نوین تصور رایج از انقلاب علمی قرن هفدهم چنین است که وقوع این انقلاب علمی فقط زمانی ممکن شد که انسان نخستین بار، با کمک اعداد و با استفاده از تجربه، روش نوین علم تجربی را کشف کرد. طبق این تصور، سیطره کمیات و محسوسات به زدودن تقدس طبیعت منجر شد و به این ترتیب، علم نوین زاده شد. در این درس خواهیم دید چرا این نگاه از جهات مختلف خام، واژگون و غیرتاریخی است و چگونه این نگاه سطحی و ایدئولوژی‌زده روایت دقیق و مستند از تاریخ را مخدوش و معکوس می‌کند.   این دوره برای چه کسانی مناسب است؟ با توجه به محتوای این درس می­‌توان گفت این درس برای همه کسانی که به مباحث نظری و تاریخی علاقه­‌مند هستند مناسب و کاربردی است؛ اما به طور مشخص و با توجه به چارت­‌های درسی دانشگاهی این درس برای دانشجویان و فارغ­‌التحصیلان رشته تاریخ علم تهیه و تولید شده است و برای استفاده از مباحث ارائه شده نیاز است تا شرکت­‌کنندگان محترم حداقلی از آشنایی با مباحث نجوم و فیزیک را داشته باشند.   منابع و الزاماتی که در برگزاری دوره آموزش انقلاب علمی قرن هفدهم وجود داشته است چیست؟ الزامی که در برگزاری این دوره وجود دارد مربوط به اهمیت موضوع این دوره و کاربرد مباحث ارائه شده در شناخت ریشه‌ ‌های علم نوین و آشنایی صحیح با علوم قدیم است. منابع مورد استفاده در برگزاری این دوره شامل منابع رایجی است که در همه دانشگاه­‌های معتبر از جمله در دانشگاه تهران مورد استفاده قرار می­‌گیرد.   دوره آموزش انقلاب علمی در کدام دانشگاه یا مؤسسه و در کدام نیم‌سال تحصیلی ارائه شده است؟ دوره آموزش انقلاب علمی در پاییز 1400 طی 13 جلسه در دانشگاه تهران برگزار شده است.
دوره آموزش رایگان انقلاب علمی قرن هفدهم دوره‌ای با امتیاز نهایی 4.5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 17 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط امیرمحمد گمینی مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان انقلاب علمی قرن هفدهم را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های مدرسه و دانشگاه سراسر اینترنت را در صفحه مدرسه و دانشگاه در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

کاربر مکتب‌خونه

با سلام و تشکر از قرار دادن این دوره ی جذاب. به نظرم عکسی که برای دوره گذاشتید(کاور) با محتوا همخوانی ندارد، بهتر است از عکس کوپرنیک و.. استفاده شود.

کاربر مکتب‌خونه

این بخش در قسمت فلسفه علم نیز قابل بارگذاری است.

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی