اطلاعات دوره
آموزش رایگان نرم‌افزار ADS
مسیر آموزشی

آموزش رایگان نرم‌افزار ADS

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo5/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان

توضیحات

هدف از آموزش رایگان نرم‌افزار ADS چیست؟   نرم‌‌افزار ADS یکی از شاخص‌ترین نرم‌ افزار‌های مهندسی برق در زمینه مدارهای مخابراتی و فرکانس رادیویی (RF) به‌منظور طراحی، تحلیل و شبیه‌سازی است. نرم‌افزار اِی ‌دی اِس (ADS) مخفف (Advanced Design System) ساخته‌ شده توسط شرکت آمریکایی Keysight و جزو به‌روزترین و قدرتمندترین نرم‌افزارها در زمینه طراحی، شبیه‌سازی و Layout مدارهای‌ مخابراتی است که دارای ابزار و امکانات گسترده‌ای از جمله ابزار بهینه‌سازی می‌باشد. اهمیت و جایگاه این نرم‌افزار در طراحی، آنالیز و شبیه‌سازی مدارهای مخابراتی غیر قابل انکار است و از کاربرد‌های آن می‌توان به مدارات فرکانس رادیویی (RF) اشاره نمود. در این دوره ابتدا به راه‌اندازی نرم‌افزار، معرفی محیط و ابزارهای عمومی، قطعات و کتابخانه‌ها، سپس به حالت‌های مختلف تحلیل مدار، نمایش خروجی و ابزارهای بهینه‌سازی پرداخته می‌شود. به‌منظور درک کامل تمام توضیحات گفته شده و مدارات بررسی شده است. ابزارهای به‌کار رفته در این نرم‌افزار روند طراحی را آسان می‌کند که خود از برتری‌های این نرم‌افزار نسبت به نرم‌افزار‌های مشابه است، برخی از این ابزار‌ها عبارتند از: ابزار Tuning: این ابزار به ما امکان می‌دهد که هم‌زمان با تغییر مقادیر المان‌های موجود در مدار، تغییرات حاصل از آن بر شکل موج‌های خروجی مدار مشاهده کنیم.   ابزار اسمیت چارت (Smith Chart): به‌منظور تطبیق امپدانس در مدار از نمودار اسمیت چارت استفاده می‌شود. این نمودار در نرم‌افزار به طوری استفاده شده که با رسم نمودار هدف، مقادیر المان‌ها به منظور رسیدن به آن محاسبه می‌شود. مرجع اصلی اطلاعات ارائه شده در این بخش کتاب Microwave Transistor Amplifiers Analysis and Design نوشته‌ی Guillermo Gonzalez است. پیشنهاد می‌شود درصورت عدم آشنایی با مبحث اسمیت چارت پیش از مباحث تطبیق امپدانس و تقویت‌کننده کم‌نویز، جلسه مربوطه (جلسه نهم) مشاهده شود.   ابزار بهینه‌سازی (Optimization): با استفاده این ابزار، با تعیین اهداف و پاسخ‌های ایده‌آل می‌توان مقادیری از المان‌ها که نزدیک‌ترین پاسخ را به حالت ایده‌آل دارد، تعیین کرد.   آموزش رایگان نرم‌افزار ADS مناسب چه کسانی است؟ در این دوره تلاش شده‌ است که با همکاری جمعی از دانش‌آموختگان و نظارت اساتید دانشگاه صنعتی شیراز، آموزش نرم‌افزار ADS به‌صورت پایه‌ای و پروژه‌محور انجام شود و همچنین ابزار و قابلیت‌های این نرم‌افزار در روند شبیه‌سازی مدار، آموزش داده شود. دانشجویان در این دوره لازم است که درس الکترونیک آنالوگ را گذرانده و همچنین با مفاهیم مدارهای مخابراتی آشنا باشند که به این مفهوم است که این درس را گذرانده یا در حال گذراندن آن باشند. این دوره برای دانشجویانی که درس، مدارهای مخابراتی و درس مدارهای مجتمع رادیویی (RF-IC) دوره تحصیلات تکمیلی را اخذ کرده و در حال گذراندن آن می‌باشند می‌تواند کاربردی باشد و همچنین در انجام پروژه‌های مرتبط با این دروس برای آن‍ها مفید باشد. مدارهای مورد بررسی در این دوره از سرفصل درس مدارهای مخابراتی در دوره کارشناسی مهندسی برق انطباق گرفته است. هرچند ابزارهای آموزش داده شده برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز مفید است.
دوره آموزش رایگان نرم‌افزار ADS دوره‌ای با امتیاز نهایی 5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 5 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط جمعی از اساتید مکتب‌خونه مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان نرم‌افزار ADS را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های مدرسه و دانشگاه سراسر اینترنت را در صفحه مدرسه و دانشگاه در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

میلاد

عالی هستید

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی