اطلاعات دوره
آموزش رایگان تحلیل هوشمند تصاویر زیست‌پزشکی
مسیر آموزشی

آموزش رایگان تحلیل هوشمند تصاویر زیست‌پزشکی

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo5/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان

توضیحات

تحلیل هوشمند تصاویر زیست‌ پزشکی چیست و چه کاربردی دارد؟ آموزش رایگان تحلیل هوشمند تصاویر زیست ‌پزشکی کمک بزرگی به دانشجویان کرده تا بتوانند تصاویر ثبت شده پزشکی را پردازش کنند. باتوجه‌به پیشرفت‌هایی که در حوزه هوش مصنوعی صورت گرفته است، امروزه شاهد این هستیم که تصویربرداری پزشکی به‌صورت مدرن انجام شده و تصاویری با کیفیت بالا ارائه می‌شود. برای تشخیص دقیق اطلاعات این تصاویر، باید با ساختار این عکس‌ها و داده‌های ارائه شده در آن آشنایی داشت. انجام این کار به‌صورت کلاسیک، با ضریب خطای بالایی همراه است. در ضمن این روش به پیشرفت‌های اخیر بی‌توجه بوده و امکان تحلیل داده‌های موجود در تصاویر زیست‌پزشکی به این طریق وجود ندارد. به‌منظور پردازش تصاویر بیوپزشکی باید با فیزیک تصویربرداری و نوع اطلاعاتی که در روش‌های مختلف تصویربرداری ارائه می‌شود آشنا بود. باتوجه‌به پیشرفت‌های حاصل شده در این حوزه، می‌توان این تصاویر را به‌صورت هوشمند مورد پردازش قرار داده و اطلاعات آن را تجزیه‌وتحلیل کرد. در این دوره آموزشی، تصویربرداری زیست‌پزشکی و تحلیل آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای کسب قابلیت‌های این کار ارائه شده است. آموزش رایگان تحلیل هوشمند تصاویر زیست‌پزشکی دانشجویان را آماده می‌کند تا قابلیت‌های لازم برای طراحی روش‌های اصولی جدید برای مسائل پزشکی را به دست آورند. این مسائل شامل تشخیص، پیش‌بینی، بهبود تصویر و قطعه‌بندی تصاویر (Segmentation) است. در ضمن با استفاده از این دوره، دانشجویان قادر خواهند بود به زبان مشترک، اطلاعات و یافته‌های خود را به متخصصین زیست‌شناسی یا رادیولوژیست‌ها انتقال دهند. درس تحلیل هوشمند تصاویر زیست ‌پزشکی در قالب یک درس 3 واحدی ارائه شده و توسط دکتر محمدحسین رهبان ارائه می‌شود. این درس، پیش‌نیاز یادگیری ماشین برای بیوانفورماتیک به شمار می‌آید و گذران آن برای دانشجویان کارشناسی ارشد بیوانفورماتیک لازم است. سرفصل‌ها تحلیل هوشمند تصاویر زیست ‌پزشکی این دوره آموزشی رایگان در 5 فصل مختلف به دانشجویان ارائه می‌شود. در قسمت اول این درس به توضیح درباره پردازش مقدماتی تصاویر، پرداخته می‌شود. در این فصل در مورد سیگنال‌ها، دنیای فوریه و کاربرد آن‌ها در پردازش تصاویر، توضیحاتی ارائه می‌شود. در پایان فصل، دانشجویان با فیلترها و روش‌های ازبین‌بردن نویز آشنا شده‌اند. فصل دوم آموزش رایگان تحلیل هوشمند تصاویر زیست پزشکی به معرفی یک فرمت خاص تصاویر پزشکی به نام DICOM اختصاص دارد. گذشته از علوم کامپیوتر، به‌منظور استفاده از ابزارهای یادگیری عمیق در حوزه بیوانفورماتیک و زیست‌پزشکی باید با داده‌های خاص این مسائل نیز آشنایی داشت. مثلاً اگر قرار است برای حل مسائل تصاویر پزشکی از یادگیری ماشین و یادگیری عمیق استفاده شود باید متخصصان با فرمت‌های خاص این تصاویر پزشکی نیز آشنا باشند.   بیشتر بدانید
دوره آموزش رایگان تحلیل هوشمند تصاویر زیست‌پزشکی دوره‌ای با امتیاز نهایی 5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 38 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط محمدحسین رهبان مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان تحلیل هوشمند تصاویر زیست‌پزشکی را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های علوم داده و هوش مصنوعی سراسر اینترنت را در صفحه علوم داده و هوش مصنوعی در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

هانیه

این دومین درسی هست که با دکتر رهبان می گذرانم. بسیار با دانش، مسلط هستند و قدرت انتقال مطلب بالایی دارند. این دوره را به همه دوستان پیشنهاد می کنم. فقط کاش فایل اسلایدهای ایشان هم موجود بود میخواستم پرینت کنم و همزمان با دوره، نکات مورد نظرم رو در حاشیه همون اسلاید بنویسم که برای مرور راحت تر و سریع تر باشه. دوستان مکتب خونه اگر امکانش هست فایل اسلایدهای ایشان را به دوره اضافه کنید. سپاس

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی