اطلاعات دوره
آموزش رایگان الکترونیک دیجیتال
مسیر آموزشی

آموزش رایگان الکترونیک دیجیتال

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo5/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان
  • نظرات فراگیران:3 نظر4.7
  • آموزشگاه:مکتب خونه4.1
  • مدرس:مهدی امینیان4.5
  • زمان:16 ساعت
  • مدرک:ندارد
  • توضیحات:دارد

توضیحات

درس الکترونیک دیجیتال و مدارهای الکترونیکی یکی از دروس تخصصی رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی است که به علاقه‌مندان قابلیت درک ساختار قطعات الکترونیکی و نیمه‌هادی را می‌دهد تا بتوانند نحوه کارکرد ترانزیستورهای MOSFET در مدارهای دیجیتال را تحلیل کنند. دانشجویان مهندسی کامپیوتر و برق که قبل از این درس مفاهیم گیت‌ها را در مدارهای منطقی فراگرفته‌اند، در این درس امکان پیاده‌سازی واقعی این منطق‌ها و گیت‌ها را می‌بینند، در‌واقع این درس را می‌توان ترکیبی از دروس مدار منطقی و مدارهای الکترونیکی با تمرکز روی تحلیل دیجیتال دانست. درس الکترونیک دیجیتال بعد از معرفی مفهوم مواد نیمه‌هادی، دیود و ساختار تراتزیستورهای MOSFET، روی تحلیل سیگنال‌های دیجیتال و طراحی مدار ترازیستوری گیت‌ها و مدارهای منطقی تمرکز دارد. توسط این گیت‌های پایه می‌توان مدارهای مجتمع (IC) را که از ماژول‌های بزرگتر و پیچیده‌تر منطقی تشکیل شده طراحی کرد. تمرکز اصلی این درس روی ترانزیستورهای نوع MOSFET است که ترانزیستور غالب در طراحی تراشه‌های مهم امروزی محسوب می‌شود.  درس الکترونیک دیجیتال از دروس مهم و پایه برای درک سطوح پایین طراحی تراشه‌ها محسوب می‌شود و پیش‌نیاز درس VLSI دوره کارشناسی و اکثر دروس کارشناسی‌ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش معماری کامپیوتر و مهندسی برق گرایش الکترونیک دیجیتال محسوب می‌شود. همچنین، یکی از دروس تخصصی کنکور کارشناسی‌ارشد مهندسی کامپیوتر است. از پیش‌نیازهای این درس آشنایی با مدار منطقی و مفاهیم اولیه مدارهای الکتریکی است. بیشتر بدانید
دوره آموزش رایگان الکترونیک دیجیتال دوره‌ای با امتیاز نهایی 5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 16 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط مهدی امینیان مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان الکترونیک دیجیتال را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های مدرسه و دانشگاه سراسر اینترنت را در صفحه مدرسه و دانشگاه در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

کاربر مکتب‌خونه

خیلی عالی توضیح دادید ممنونم

سپیده

دکتر امینیان عالی هستن

سهیل

واقعا ویدیو های آموزشی دکتر امینیان عالیه

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی