اطلاعات دوره
آموزش رایگان مدل‌سازی
مسیر آموزشی

آموزش رایگان مدل‌سازی

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo5/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان

توضیحات

کاربرد دوره آموزش رایگان مدل‌سازی چیست؟ طراحی را قلب مهندسی می‌نامند. از رویکردهای طراحی، استفاده از مدل‌سازی است. یکی از اهداف آموزش مهندسی، تربیت مهندسانی است که بتوانند در چرخه طراحی مهندسی فعالیت کنند. طراحی مهندسی فرایندی است که در نتیجه آن یک محصول یا یک سیستم به وجود می‌آید. این فرایند از سه جنبه «کاهش هزینه»، «بهبود کیفیت» و «کاهش زمان» حائز اهمیت است. طراحی مهندسی به عنوان یک فرایند از مراحلی تشکیل‌ شده است. در مرحله نخست طراحی، مساله اصلی (Why, What, How) طرح و تعریف می‌شود. در مرحله بعد ایده‌های اولیه برای این مساله تولید شده و پس از طی مراحل اصلاح و تحلیل محصول، طرح کامل‌شده به تولید می‌رسد. در نهایت محصول چرخه عمر خود را طی می‌کند. با گسترش کاربرد رایانه در مهندسی طی سالیان اخیر تغییرات چشمگیری در فرایند طراحی و مدل‌سازی مهندسی به وجود آمده است. فارغ از نوع نگاه به طراحی مهندسی، در فرایند طراحی به ابزارهایی نیاز داریم که مدل‌سازی سه‌بعدی یکی از مهمترین آن‌هاست. با توجه به اهمیت و گستره مدل‌سازی در رشته‌های مختلف مهندسی، بسیاری از مدارس فنی در دنیا اهمیت و ارزش ویژه‌ای برای آموزش اصول، مفاهیم و کاربردهای آن قائلند. به همین دلیل آشنایی دانش‌آموختگان رشته‌های مهندسی با دانش، اصول و کاربردهای مدل‌سازی سه‌بعدی برای موفقیت در حرفه مهندسی ضروری به نظر می‌رسد. از سوی دیگر مطالب درس‌های متعددی در رشته‌های مختلف مهندسی، به نوعی با مدل‌سازی مرتبط هستند. از این رو، آموزش مفاهیم و اصول اولیه مدل‌سازی سه‌بعدی نه تنها در موفقیت شغلی دانش‌آموختگان رشته‌های مهندسی موثر است، بلکه در صورت یادگیری، آن می‌تواند به دانشجویان در فراگیری بهتر بعضی از دروس تخصصی مهندسی هم یاری برساند. از آنجا که رشته‌های مختلف مهندسی تفاوت‌هایی زیادی با یک‌دیگر دارند، میزان نیاز دانشجویان رشته‌های مختلف مهندسی به یادگیری اصول مدل‌سازی به خصوص مدل‌سازی سه‌بعدی رایانه‌ای و کاربردهای آن در طراحی مهندسی هم متفاوت است. دانشجویان رشته‌های مهندسی که در آن‌ها طراحی و تولید مصنوعات فیزیکی (اعم از ماشین، محصول، ساختمان و سایر موارد) پررنگ‌تر است، مانند مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران نیاز بیشتری به یادگیری این مفاهیم دارند. درس آموزش مدل سازی در نیم‌سال دوم 1399-1398 در مقطع کارشناسی توسط دکتر سید محمد باقر ملائک، استاد تمام دانشکده هوافضا دانشگاه صنعتی شریف تدریس شده است. با توجه به شیوع کرونا، برگزاری این کلاس به صورت آنلاین بوده و به علت مشکلات ناشی از قطعی اینترنت، قسمت‌هایی از این درس در تدوین نهایی حذف شده است تا مشاهده آن برای شما کاربران گرامی خوشایند باشد. بیشتر بدانید
دوره آموزش رایگان مدل‌سازی دوره‌ای با امتیاز نهایی 5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 13 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط سید محمد باقر ملائک مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان مدل‌سازی را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های مدرسه و دانشگاه سراسر اینترنت را در صفحه مدرسه و دانشگاه در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

شاهرخ

سبک تدریس ایشان بسیار خاص است و باید بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید.چرا که ساختارهای ذهنی را میشکند و باوری نو ایجاد میکند.من فایل هر جلسه را چندین بار گوش میدهم.حتی در امور دیگر زندگی نیز از آن استفاده میکنم. آرزوی توفیق روزافزون و سلامتی برایشان دارم.

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی