اطلاعات دوره
آموزش دستورات خط فرمان ویندوز وفایلهای بچ اسکریپت
مسیر آموزشی

آموزش دستورات خط فرمان ویندوز وفایلهای بچ اسکریپت

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo2.5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان
  • نظرات فراگیران:0 نظر0
  • آموزشگاه:تاپ لرن4.5
  • مدرس:حسین جابری0
  • زمان:13 ساعت و 12 دقیقه
  • مدرک:ندارد
  • توضیحات:دارد

توضیحات

آموزش دستورات خط فرمان ویندوز وفایلهای بچ اسکریپت برنامه خط فرمان (به انگلیسی Command Prompt) رابط کاربری و دستوری متنی سیستم عامل‌ها مانند ویندوز به حساب می‌آید. رابط کاربری متنی در مقابل رابط کاربری گرافیکی (Graphic User Interface / GUI) قرار می‌گیرد. در واقع در رابط کاربری گرافیکی از اشیای سیستم عامل استفاده می‌کنیم تا کارهای رایانه ای مان را انجام دهیم و در رابط کاربری متنی از دستور نویسی استفاده می‌کنیم. برای مثال (در ویندوز ما روی My Computer دابل کلیک می‌کنیم و وارد Drive C می‌شویم و فایل File.txt را حذف می‌کنیم، از رابط کاربری گرافیکی سیستم عامل ویندوز برای حذف یک فایل در درایو C استفاده کرده‌ایم اما همین کار را می‌توان با رابط کاربری متنی انجام داد، که باید در Command Prompt دستور DEL C:\File.txt را وارد کنیم.  واما فایل بچ چیست؟در واقع فایلهای Batch توسط Command Prompt ویندوز اجرا میشوند. سپس دستورات تایپ شده در فایل Batch توسط Command Line Interpreter ویندوز یا همان CMD تفسیر و اجرا میشوند. ساخت فایل Batch به شما کمک میکند تا کارهای خود را به صورت کاملا خودکار و زمانبندی شده انجام دهید. مثلا فرض کنید میخواهید کلیه فایلهای Zip را به هارد دیسک اکسترنال خود منتقل کنید. برای انتقال این فایلها ابتدا باید به پوشه آنها رفته سپس یکی یکی آنها را به هارد دیسک اکسترنال خود منتقل کنید. در حالت عادی برای هر یک از فایلها باید زمانی مشخصی را صرف کنید. حال فرض کنید بیش از چند هزار فایل Zip وجود دارد. آن موقع چه میکنید؟شما میتوانید با ساخت یک فایل Batch کلیه اینکار ها را در چند دقیقه انجام دهید. یعنی دیگر نیاز به بررسی یک به یک فایلها نیست و فقط با نوشتن چند دستور کلیه هارد دیسک شما بررسی و فایلهای Zip آن به هارد دیسک اکسترنال منتقل میشود.البته باید بدانید دانش در ساخت فایلهای Batch بیش از آنچه که فکر میکنید دست شما را در انجام کارهای ویندوزی باز میکند. مثلا میتوانید عملکرد دستورات را شرطی کنید. یا از صحت درست اجرا شدن برنامه ها مطلع شوید. و …
دوره آموزش دستورات خط فرمان ویندوز وفایلهای بچ اسکریپت دوره‌ای با امتیاز نهایی 2.5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 13 ساعت و 12 دقیقه می‌باشد که در تاپ لرن توسط حسین جابری مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش دستورات خط فرمان ویندوز وفایلهای بچ اسکریپت را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های نرم افزار و ابزارها سراسر اینترنت را در صفحه نرم افزار و ابزارها در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

نظرات فراگیران

behrad87

تغییر رنگ cmd خیلی رو اعصابه حداقل میخوای تغییر رنگ بدی بذار 09 خیلی راحت تره

asdty345

آقا لطفا رنگ cmd تغیر نده چشمم درد گرفت

فرهاد مددی

سلام استاد تشکر فراوان از دوره خوب شما!

حسین جابری (مدرس)

سلام خدمت شما دوست عزیز ممنون وتشکر فراوان ازشما

mohamad22mk

سلام استاد ممنون از دوره خوبتون و تشکر فراوان بابت اینکه 13 ساعت از وقتتون رو رایگان در اختیار ما گذاشتید

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی