اطلاعات دوره
آموزش رایگان شناخت فلزات صنعتی
مسیر آموزشی

آموزش رایگان شناخت فلزات صنعتی

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo5/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان
  • نظرات فراگیران:4 نظر4.6
  • آموزشگاه:مکتب خونه4.1
  • مدرس:علیرضا صادقی4.7
  • زمان:25 ساعت
  • مدرک:ندارد
  • توضیحات:دارد

توضیحات

هدف از آموزش رایگان شناخت فلزات صنعتی چیست؟ این درس چکیده‌ای از دروس آلیاژهای آهنی و آلیاژهای غیر آهنی است که در آن دانشجویان با اصول فرایندهای تولید، مشخصات، کاربردها، استانداردها و نام‌گذاری‌ فلزات و آلیاژهای صنعتی آشنا می‌شوند. برای آن دسته از دانشجویان رشته مهندسی مکانیک که به فعالیت و یا ادامه تحصیل در حوزه ساخت و تولید علاقه‌مند هستند، این درس حاوی اطلاعاتی بسیار مهم و کاربردی است. علاوه‌ بر دانشجویان،  مطالعه مباحث این دوره برای فعالین حوزه تولید نیز می‌تواند بسیار مورد استفاده قرار گیرد. در این درس ابتدا پس از مقدمه‌ای کوتاه و مرور سرفصل‌های درس علم مواد (رشته مکانیک)، مبحث آلیاژ‌های آهنی موردبحث قرار می‌گیرد. در این فصل ابتدا ویژگی‌های آهن، معرفی و تاریخچه‌ای از تحول فناوری‌های تولید و به‌کارگیری آهن توسط انسان‌ها مرور می‌شود. در ادامه انواع روش‌های تولید آهن از جمله کوره بلند، احیاء مستقیم و فرایند‌های تکمیلی و پس از آن شامل فولادسازی در کنورتور و کوره‌های قوس الکتریکی ارائه می‌شود. در گام بعد ریخته‌گری و نورد آلیاژهای آهنی مورد بررسی قرار گرفته است. مباحث این دوره با شناخت انواع ساختارهای متالورژیکی و فازهای تعادلی و غیرتعادلی در آلیاژهای آهنی ادامه پیدا می‌کند. بعد از آشنایی با ساختارهای بلوری و فازها در فولادها و چدن‌ها، فرایندهای عملیات حرارتی و سخت‌کاری آن‌ها مورد بحث قرار گرفته است و تأثیر انواع عناصر آلیاژی در آن‌ها معرفی می‌گردد. مبحث آلیاژهای آهنی با استانداردهای آهن و فولاد و طبقه‌بندی آن‌ها ادامه پیدا کرده و با یک جلسه‌ای اختصاصی در ارتباط با چدن‌ها خاتمه می‌یابد. در فصل دوم مبحث آلیاژهای غیر آهنی ارائه می‌شوند؛ به ترتیب فلزات آلومینیوم، تیتانیوم، منیزیم، مس و سوپرآلیاژها موردبحث و بررسی قرار می‌گیرند. موارد ارائه شده در ارتباط با این فلزات با‌توجه‌ به تولید و مصرف به‌مراتب کمتر از آلیاژهای آهنی است. بااین‌حال تلاش شده که موارد مهم‌تر برای هر دسته از فلزات و آلیاژها شامل فرایندهای تولید، خواص و ویژگی‌ها، کاربردهای اصلی و محدودیت‌ها در درس گنجانده شود. درس شناخت فلزات صنعتی درسی به نسبت پرحجم و غنی از محتوای تئوری و کاربردی است. بااین‌وجود ارائه همه این مطالب در قالب یک درس مانند جای‌ دادن دریا در کوزه است. در این درس سعی شده با ادبیاتی ساده و دقیق مطالب گسترده و پیچیده، خلاصه‌سازی و ارائه شوند. امیدوارم گردآوری و ارائه این مطالب توسط اینجانب و بهره‌برداری شما از مطالب این درس به‌منظور ارتقاء سطح دانش بتواند تأثیری کوچک اما مهم بر پیشرفت و اعتلای کشورمان داشته باشد. آموزش رایگان شناخت فلزات صنعتی مناسب چه کسانی است؟ درس شناخت فلزات صنعتی یکی از دروس اختیاری دانشکده‌های مهندسی مکانیک است که برای دانشجویان سال آخر کارشناسی طراحی شده و ارائه می‌شود.   ***این دوره درحال تکمیل است***
دوره آموزش رایگان شناخت فلزات صنعتی دوره‌ای با امتیاز نهایی 5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 25 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط علیرضا صادقی مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان شناخت فلزات صنعتی را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های مهندسی مکانیک سراسر اینترنت را در صفحه مهندسی مکانیک در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

یاشار

زنده باد استاد دمتون گرم

حمید

با سلام و تشکر فراوان بابت زحمات شما و اساتید محترم عالی هستید

مجتبی

دوره خیلی خوبی بود . توضیحات استاد ، اسلاید ها و فیلم های داخل اسلاید ، ترکیب عالی شده بود.

محمدتقی

ممنون عالی بود

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی