اطلاعات دوره
آموزش رایگان مبانی منطق و نظریه مجموعه‌ها
مسیر آموزشی

آموزش رایگان مبانی منطق و نظریه مجموعه‌ها

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo4.6/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان

توضیحات

دوره آموزش رایگان مبانی منطق و نظریه مجموعه‌ها چیست؟ درس مبانی منطق و نظریه مجموعه‌ ها یکی از دروس الزامی در رشته کامپیوتر و ریاضی است، در این درس مجموعه‌های موجود در علوم ریاضی به طور ویژه بررسی شده و منطق آن‌ها به دست آورده می‌شود. در دوره‌های موجود به تدریس این مبانی و منطق آن‌ها پرداخته می‌شود. منطق در علوم مختلف کاربرد داشته و به‌عنوان پایه‌ای اصلی برای آن‌ها محسوب می‌شود؛ به طور مثال علم فیزیک که علم ماده و رفتار طبیعت است هدف اصلی آن بررسی تمامی پدیده‌های طبیعی است که این بررسی‌ها توسط مدل‌های ریاضی و قوانین مربوط به آن انجام می‌شود، بنابراین می‌توان گفت برای ارائه علم فیزیک از ابزار ریاضیاتی استفاده می‌شود. به‌نوعی ریاضیات زبان علوم است، اما اگر بخواهیم این زبان را به‌صورت عام برای ریاضیات ارائه دهیم به چه ابزاری نیاز است؛ می‌توان گفت که منطق ریاضی به‌عنوان این ابزار مورداستفاده قرار می‌گیرد. منطق ریاضی جزء جدانشدنی از ریاضیات است که قواعد کلی را دسته‌بندی کرده و قالب‌های کلی برای استدلال‌های ریاضی را ایجاد می‌کند. یکی از مباحث اصلی در درس مبانی منطق و نظریه مجموعه‌ها، بررسی ساختار اعداد طبیعی و خواص آن‌ها می‌باشد؛ به‌طورکلی منطق به دو بخش منطق گزاره‌ای و منطق مرتبه اول تقسیم شده و هر بخش منطق نیز به دو بخش نحو و معناشناسی دسته‌بندی می‌شوند. منطق گزاره‌ای به ارائه مدل برای ترکیب منطقی جملات بسیط یا اتمیک استفاده می‌شود که برای توسعه استدلالات خود منطق باید توسعه داده شود که چکیده آن در منطق مرتبه اول پی‌ریزی شده است. به همین دلیل می‌توان گفت منطق مرتبه اول گسترش منطق گزاره‌های است که ایرادات آن را برطرف کرده و توان را برای استدلال افزایش می‌دهد. منطق مرتبه اول هم از دو بخش نحو و معناشناسی تشکیل شده است. کاربرد دوره آموزش رایگان مبانی منطق و نظریه مجموعه‌ها چیست؟ از دروس اساسی برای دانشجویان رشته‌های کامپیوتر و ریاضی می‌باشد و در کنکور ارشد هم بسیار موردتوجه است. پیش‌نیاز این درس مبانی علوم ریاضی است و درس مبانی منطق و نظریه مجموعه‌ها به‌عنوان پیش‌نیاز برای دروسی همچون منطق ریاضی می‌باشد که با استفاده از آن می‌توان درک مفاهیم مربوط به سیستم‌های خبره و هوش مصنوعی را بهتر ایجاد کرد. این درس به طور ویژه به کاربرد مفاهیم و منطق ریاضیات در علوم کامپیوتر می‌پردازد. درسی 3 واحدی است که هدف آن آشنایی دانشجو با منطق ریاضیات، مفهوم محاسبه و کسب مهارت در دستیابی به سیستم‌های کامپیوتری است. منابع ارائه شده برای این درس کتاب A Mathematical Introduction to Logic نوشته Herbert B.Enderton و کتاب منطق ریاضی دکتر محمد اردشیر است. باتوجه‌به کمبود منابع آموزشی برای این درس، مکتب‌خونه دوره‌ای رایگان را برای متقاضیان یادگیری درس مبانی منطق و نظریه مجموعه‌ها تهیه کرده است. این دوره برای دانشجویان رشته‌های کامپیوتر و ریاضی و ویژه افرادی که قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر را دارند مناسب است.
دوره آموزش رایگان مبانی منطق و نظریه مجموعه‌ها دوره‌ای با امتیاز نهایی 4.6 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 40 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط مسعود پورمهدیان مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان مبانی منطق و نظریه مجموعه‌ها را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های مدرسه و دانشگاه سراسر اینترنت را در صفحه مدرسه و دانشگاه در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

نظرات فراگیران

مهدی

مشکل صدا با نرم افزار audacity قابل حل است.

کاربر مکتب‌خونه

صدا بسیار بسیار بسیار ضعیف است.

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی