اطلاعات دوره
آموزش شخصیت‌‌شناسی به روش انیاگرام
مسیر آموزشی

آموزش شخصیت‌‌شناسی به روش انیاگرام

183,600 تومان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo4.9/5
وضعیت قیمت: 183,600 تومان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان
  • نظرات فراگیران:15 نظر3.9
  • آموزشگاه:مکتب خونه4.1
  • مدرس:فرهاد پیری4.3
  • زمان:6 ساعت
  • مدرک:ندارد
  • توضیحات:دارد

توضیحات

شخصیت‌شناسی به روش انیاگرام یکی از انواع روش‌های شخصیت‌شناسی است. به جز این روش‌، روش‌های معروف دیگری مانند روش کتل، مایرز-بریگز (MBTI)، روش یونگ و ... نیز وجود دارند. شخصیت‌شناسی به روش انیاگرام و دیگر روش‌های شخصیت‌شناسی در موقعیت‌های بسیار زیادی به کار می‌روند. در حوزه توسعه فردی هر شخص اگر شخصیت خودش را به خوبی بشناسد و به نقاط قوت و ضعف خود اشراف پیدا کند می‌تواند تصمیم‌های بهتری در راستای انتخاب مسیر شغلی و رشته‌ تحصیلی مناسب خود بگیرد. شخصیت‌شناسی در حوزه منابع انسانی کمک می‌کند تا هنگام مصاحبه استخدامی تیپ‌های شخصیتی مختلف را به درستی بشناسیم و موقعیت شغلی مورد نظر هر فرد را بر اساس تیپ شخصیتی‌اش ارزیابی کرده تا بهترین تصمیم گرفته شود. در مذاکرات بین سازمان‌ها برای عقد قراردادها نیز آشنایی با شخصیت‌ هر فرد کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف مذاکره‌کنندگان مختلف را بشناسید و مثلا اگر با یک فرد جدی مذاکره می‌کنید، از شوخی کردن اجتناب کنید. در ابتدا ممکن است شخصیت‌شناسی به روش انیاگرام روشی سخت و پیچیده به نظر برسد، اما این‌گونه نبوده و انیاگرام مدلی بسیار ساده است. کافی است تا یک دایره بکشید و روی دایره 9 نقطه را با فاصله یکسان علامت گذاری کنید. نقاط را طوری از 1 تا 9 شماره‌گذاری کنید که عدد 9 در بالاترین قسمت دایره قرار بگیرد. هر کدام از این نقاط با یک خط به دو نقطه دیگر متصل می‌شوند. نقاط 3، 6 و 9 به یکدیگر متصل شده و یک مثلث متساوی‌الاضلاع را ایجاد می‌کنند. نقطه 1 به نقاط 4 و 7، نقطه 2 به نقاط 4 و 8، نقطه 4 به نقاط 1 و 2، نقطه 5 به نقاط 7 و 8، نقطه 7 به نقاط 1 و 5 و در نهایت نقطه 8 به نقاط 2 و 5 وصل می‌شوند. با اتصال این 9 نقطه به یکدیگر تصویر کلی مدل انیاگرام مشخص می‌شود، حال به بررسی این مدل می‌پردازیم. در شخصیت‌شناسی به روش انیاگرام هر کدام از این 9 نقطه نشان‌دهنده یکی از تیپ‌های شخصیتی هستند و در واقع مدل انیاگرام تیپ‌های شخصیتی را به 9 دسته مجزا از هم تقسیم می‌کند. کاملا ممکن است که یک فرد شخصیتش را به بیش‌تر از یک تیپ شخصیتی نزدیک ببیند، اما در نهایت شخصیت‌شناسی به روش انیاگرام فقط یکی از این 9 تیپ شخصیتی را برای هر فرد انتخاب می‌کند. همچنین مدل انیاگرام تاکید می‌کند که شخصیت هر فرد در کودکی و بر اساس محیطی که در آن بزرگ می‌شود، شکل می‌گیرد و در بزرگ‌سالی شخصیت یک فرد تغییر نمی‌کند. تنها خصوصیات اخلاقی جدیدی به یک فرد اضافه شده و یا خصوصیات اخلاقی آن شخص ضعیف و قوی می‌شوند. بیشتر بدانید
دوره آموزش شخصیت‌‌شناسی به روش انیاگرام دوره‌ای با امتیاز نهایی 4.9 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 6 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط فرهاد پیری مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور 183,600 تومان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش شخصیت‌‌شناسی به روش انیاگرام را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های کسب و کار سراسر اینترنت را در صفحه کسب و کار در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

محمد

با سلام و احترام بنظرم شیوه ارائه خیلی مناسب نبود و صرفا یک نوع ارائه جزوه محور بود یعنی اگر مطالب به صورت مکتوب هم بار گزاری شده بود فراگیر چیزی رو از دست نمی داد بلکه در زمانش هم صرفه جویی میشد خیلی ابزار محور نبود یعنی فرمولی برای شناسایی تیپ ها ارائه نشد و صرفا به بیان تیتروار مباحث گذشت برای ایجاد جرقه های ذهنی این دوره خوب هست و نه بیشتر با تشکر

سولماز

دروود فراوان به همه‌ی عزیزانی که این دوره را در اختیار ما گذاشتند من که بسیار لذت بردم تا حدود زیادی از دانش آسترولژی و کهن‌الگوهای یانگ باخبرم این شخصیت‌شناسی رو به جا یاد گرفتم و خیلی سپاسگزارم که تکه‌ای دیگه از پازلم با این دوره آماده شد

عارفه سادات

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای استاد پیری عزیز و بزرگوار دوره ای فوق العاده و بی نظیر ! این دوره سبب شد تا من نسبت به خودم ، خانواده ام ، فامیل ها و دوستانم شناخت بیشتری پیدا کنم . این دوره باعث بهبود روابط من با اطرافیانم شد و من آموختم که باید با هر کس چگونه رفتار کنم ! همچنین من کتاب انیاگرام که توسط خود استاد تالیف شده است رو هم خریداری کردم و لازم به ذکر است که اون کتاب مکمل این دوره است و به علاقه مندان توصیه می کنم که حتما کتاب انیاگرام رو هم تهیه کنن ! با آرزوی سلامتی و شادی برای استاد !

ابوذر

به نظرم این دوره برای آشنایی کلی با انیاگرام مفید بود، اما این اطلاعات رو میشد که خیلی خلاصه تر هم ارائه کرد. جا داشت که با ارائه چند نمونه کاربردی، کاربردهای این مدل هم معرفی می شد. من فیلم جلسات رو با سرعت 1.8 میدیدم و اگر امکانش بود حتی با سرعت بیشتری هم نگاه می کردم، این کند بودن در ارائه مطالب خیلی حوصله سر بر می شد.

فرشاد

با سلام. به نظر من دوره كاربردي نبود و صرفا شاهد يكسري تعاريف و قواعد كليشه اي كه مدرس محترم زحمت جمع آوري مطالب و ارايه تيتر وار آن را برعهده داشتند, بوديم. كلا ارايه بي روح و خشكي بود. عذر خواهم كه خيلي رك انتقاد كردم.

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی