اطلاعات دوره
آموزش رایگان مرحله اول المپیاد ریاضی
مسیر آموزشی

آموزش رایگان مرحله اول المپیاد ریاضی

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo5/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان
  • نظرات فراگیران:15 نظر4.7
  • آموزشگاه:مکتب خونه4.1
  • مدرس:سپهر عسگری4.7
  • زمان:12 ساعت
  • مدرک:ندارد
  • توضیحات:دارد

توضیحات

هدف آموزش مرحله اول المپیاد ریاضی چیست؟ آموزش رایگان المپیاد ریاضی در تلاش برای ایجاد یک نگاه جدید نسبت به مسائل پیرامون و همچنین افزایش قدرت تفکر منطقی در پیداکردن سریع‌ترین راه‌حل هنگام مواجهه با یک سؤال یا چالش جدید است. در آموزش مرحله اول المپیاد ریاضی سعی بر این بوده است که اصول بنیادی به‌کار‌رفته در حل مسائل المپیاد ریاضی تا حد مناسب برای مرحله اول و کمی بالاتر از آن پوشش داده شوند. همچنین در فصل‌های پایانی دوره به بررسی چند روش پرکاربرد در اثبات از جمله استقراء ریاضی پرداخته می‌شود که فراتر از مرحله‌‌ی اول خواهد بود اما توصیه می‌شود که همه دانش‌آموزان خواهان شرکت در المپیاد با آن آشنایی پیدا کنند. مباحث تدریس شده در این دوره هم‌پوشانی زیادی با مطالب درس ریاضیات گسسته سال پایانی دبیرستان در رشته ریاضی و همچنین برخی دروس دانشگاهی نظیر آمار و احتمال دارد. مدرس این دوره سعی کرده است تا مطالب را به‌صورت پایه‌ای و با در‌نظرگرفتن این مطلب که اکثر شرکت‌کنندگان دوره آشنایی قبلی چندانی با مباحث مطرح شده ندارند، توضیح دهد تا برای هر دو گروه دانش‌آموزان کنکوری و المپیادی قابل‌استفاده باشند. مطالب مطرح شده اعم از توضیحات و حل مسائل به‌صورت آسان به سخت، دسته‌بندی شده‌اند و دانش‌آموزان کنکوری می‌توانند تنها سوالات ساده‌تر ابتدایی را مشاهده کنند اما دانش‌آموزانی که می‌خواهند در المپیاد شرکت کنند، باید مطالب را تا انتها دنبال کنند. ویدئوهای این دوره به‌صورت کلی به دو بخش توضیحات و حل مسائل تقسیم می‌شوند. ویدئو توضیحات برای شرح مطالب و حل چند مثال در قالب ویدئوهای حدود سی دقیقه خواهد بود و ویدئوهای حل مسئله به‌صورت ویدئوهای حدود یک ساعت برای حل مسائل مختلف از مباحث تدریس شده قبلی خواهد بود. پیشنهاد ما این است که در صورت نداشتن آشنایی عمیق قبلی با مطالب تدریس شده طبق بخش‌بندی ویدئوها پیش بروید اما در‌صورتی‌که از قبل با مباحث مطرح شده آشنایی دارید می‌توانید از برخی مطالب عبور کرده و یا صرفاً به بررسی روش‌های حل مسائل مختلف مطرح شده در دوره بپردازید. منابع مورد استفاده در این دوره چیست؟ منبع تدریس این دوره کتاب آنالیز ترکیبی المپیاد نوشته آقای علیرضا علیپور خواهد بود که شامل هشت فصل است. هر فصل دارای چندین بخش‌ بوده که در دو ویدئو مجزا به‌صورت توضیح و حل مسئله پوشش داده‌ خواهد شد. سرفصل‌های کتاب عبارتند از : فصل اول: اصول شمارش فصل دوم: جایگشت‌ها فصل سوم: ترکیب‌ها و بسط دوجمله‌ای فصل چهارم: جایگشت‌های با تکرار فصل پنجم: ترکیب‌های با تکرار فصل ششم: اصل شمول و عدم شمول فصل هفتم: اصل لانه کبوتری فصل هشتم: استقرای ریاضی  امید است که این دوره مفید فایده واقع شود و دانش‌آموزان پس از اتمام این دوره بتوانند دید عمیق و جدیدی در مواجهه با مسائل نسبتاً دشوار پیدا کنند و با حل سوالات مختلف، به خوبی با مباحث درگیر شوند؛ البته باید این نکته را در نظر داشت که مباحث المپیاد ریاضی و حتی ریاضیات گسسته نیازمند تلاش زیاد و حل کردن مسائل متنوع هستند بنابراین نمی‌توان صرفاً با تکیه بر این دوره آموزشی یا هر دوره‌ی آموزشی دیگر از پس مسائل المپیاد برآمد و وظیفه‌ی اصلی همچنان بر عهده خود دانش‌آموزان است. ***این دوره درحال تکمیل است***
دوره آموزش رایگان مرحله اول المپیاد ریاضی دوره‌ای با امتیاز نهایی 5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 12 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط سپهر عسگری مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان مرحله اول المپیاد ریاضی را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های پایه‌های تحصیلی و کنکور سراسر اینترنت را در صفحه پایه‌های تحصیلی و کنکور در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

کاربر مکتب‌خونه

بهترین دوره بود که من رفتم

کاربر مکتب‌خونه

فوق العاده با این که توی دبیرستان تیزهوشان هاشمی نژاد1 مشهد هستم ولی اموزش ترکیبیات شما خیلی بهتر وروان تر از دبیران المپیاد مدرسه ام هست

کاربر مکتب‌خونه

با سلام . خیلی خیلی ممنونم .واقعا خیلی عالی و فوق العاده هست . خیلی کمکم میکنه

کاربر مکتب‌خونه

کاربردیه لطفا برایه هندسه ام همچین برنامه ای در نظر بگیرید

کاربر مکتب‌خونه

عالیه لطفا تدریس بقیه فصول رو هم بزارید

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی