اطلاعات دوره
آموزش نقد فیلم با مسعود فراستی
مسیر آموزشی

آموزش نقد فیلم با مسعود فراستی

204,500 تومان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo5
وضعیت قیمت: 204,500 تومان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان

توضیحات

هدف از برگزاری دوره «آموزش نقد فیلم» چیست؟ در دوره آموزش نقد فیلم پارامترهایی که کیفیت یک فیلم را معین می‌­کند توسط مسعود فراستی به مخاطب آموزش داده می‌­شود. به ترتیبی که در ابتدا به معرفی این پارامترها پرداخته می‌­شود و در ادامه به اهمیت و ویژگی­‌های هرکدام از پارامتر­های معرفی‌شده می­‌پردازیم. هدف اصلی در این دوره آموزشی مشخص‌کردن پارامترهای نقد یک اثر سینمایی و آموزش چگونگی تحلیل و صحبت دررابطه‌با یک اثر سینمایی است. هدف دیگر این دوره آموزش مفهوم «دیدن» است. دیدن به این معنی که در این دوره به مخاطب آموزش داده می‌­شود که چطور باید یک اثر سینمایی را ببینیم تا بتوانیم آن را نقد کنیم.   دوره «آموزش نقد فیلم» برای چه کسانی مناسب است؟ در این دوره مباحث آموزشی به نحوی مطرح شده است که همه افرادی که به سینما و فیلم علاقه‌­مند هستند می‌­توانند از این دوره استفاده کنند و در انتهای دوره همه افراد بسته به میزان ذوق و سلیقه خود از این دوره مطالب بیشتر یا کمتری دریافت کرده باشند. مدرس این دوره آقای مسعود فراستی از بهترین و برجسته­‌ترین و البته معتبرترین منتقدان سینمای ایران است. اگر تابه‌حال صحبت­‌ها و کلاس‌­های استاد مسعود فراستی را دنبال کرده باشید، حتماً این موضوع را می‌­دانید که نحوه بیان و نگاه عمیق ایشان به مقوله نقد تا چه اندازه منحصربه‌فرد و کارآمد است؛ بنابراین می‌­توانیم به‌جرئت مخاطب این دوره را تمام کسانی بدانیم که دوست دارند دررابطه‌با فیلم، سینما و مقوله نقد بیشتر یاد بگیرند.   منابع و الزاماتی که دوره «آموزش نقد فیلم» بر اساس آن تدریس می‌­شود: منبع اصلی مورداستفاده در دوره نقد فیلم مباحثی و موضوعاتی است که مدرس این دوره برای تدریس در این دوره در نظر گرفته است. بدون شک این دوره با تمامی دوره­‌های آموزشی که با عناوین مشابه تولید می­‌شوند تفاوت­‌های اساسی دارد. در این دوره آموزشی مطالب با ارائه مثال‌­هایی به مخاطب آموزش داده می‌­شوند و باوجود این مثال‌­ها شرکت‌­کنندگان در دوره راحت‌­تر با مباحث ارائه‌شده ارتباط برقرار می‌­کنند. این تمایز ازاین‌جهت دارای اهمیت است که مخاطبِ دوره به‌سادگی و با مشاهده مثال ارائه‌شده، مفهوم موردنظر استاد را فرا خواهد گرفت.   مثال­‌هایی که در این دوره مورداستفاده استاد درس قرار گرفته است، تعدادی از برجسته‌­ترین آثار سینمایی جهان است و با استفاده از این مثال‌هاست که مخاطب دوره به طور کامل در جریان آموزش پیشرفت خواهد کرد. ازجمله فیلم‌­هایی که در این دوره به نقد آن­ها پرداخته شده است می‌­توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:   خرابکاری ساخته آلفرد هیچکاک بیگانگان در قطار ساخته آلفرد هیچکاک ریش قرمز ساخته آکیرا کروساوا آخرین خنده اثر فریدریش ویلهلم مورنائو درّه من چه سرسبز بود ساخته جان فورد   در هنگام آموزش این دوره و نقد فیلم‌­هایی که در بالا به آن­‌ها اشاره شد دررابطه‌با موضوعات مختلفی همچون تفاوت تکنیک و فرم، مفهوم عام و خاص، شرح حس‌انگیختگی در سینما، چگونگی مواجه با یک اثر هنری، چگونگی بیان نقد و ... صحبت می‌­شود. نبود فضای مناسب برای نقد و عدم وجود نگاه صحیح به مقوله نقد، علی‌­الخصوص در سینما، نخستین الزامی بود که ما را برای تعریف این درس مصمم کرده بود. علاوه بر این، یکی دیگر از الزامات در برگزاری این دوره رسیدن به یک تعریف مشخص و نگاه صحیح برای نقد فیلم بوده است. بیشتر بدانید
دوره آموزش نقد فیلم با مسعود فراستی دوره‌ای با امتیاز نهایی 5 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 9 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط مسعود فراستی مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور 204,500 تومان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش نقد فیلم با مسعود فراستی را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های سینما و تئاتر سراسر اینترنت را در صفحه سینما و تئاتر در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

نظرات فراگیران

بانی

بی نظیر هست ولی مشکل اینجا هست که بسیار کوتاه هست

عرفان

دوره خیلی خوب بود فقط قبلش دوستان یه نگاهی به بعضی اصطلاحات سینمایی بندازن بهتره

فواد

ممنون از این دوره خوبتون

سیاوش

درود خیلی خوب بود. خواهشا به استاد بگیم فیلم های کارگردان های بیشتری مثل تارکوفسکی و برگمان و بقیه رو هم شروع کنیم در همین بستر خوب و مرتب

محمد

فوق‌العاده، لذت بردم. کاشکی دوره بیشتر بود ولی حداقل برای دوره آپدیت بدهند.

نمایش بیشتر

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی