اطلاعات دوره
آموزش رایگان شيوه ارائه شفاهي و كتبي در مهندسي و علوم
مسیر آموزشی

آموزش رایگان شيوه ارائه شفاهي و كتبي در مهندسي و علوم

رایگان

بررسی کامل دوره

ranking course dorebin logo3.4/5
وضعیت قیمت: رایگان
بالاتر از انتظار
منصفانه
ارزان

توضیحات

شيوه ارائه شفاهی و كتبی در مهندسی و علوم در دنیای امروزی، برقراری ارتباط با دیگران جزو مهم‌ترین مهارت‌ها محسوب می‌شود. انسان‌ها برای موفقیت در هر فرایندی، نیاز به برقراری ارتباط با دیگران دارند. این ارتباط برای ارائه یک درخواست، توضیح یک مقوله، تبلیغ یک محصول، انجام می‌گیرد. این ارائه و برقراری ارتباط می‌تواند به‌صورت‌های مختلف صورت پذیرد، ارائه شفاهی، کتبی و ترکیبی، از مهم‌ترین انواع ارائه هستند. مهارت ارائه‌دادن برای تمامی انسان‌ها به‌ویژه افراد دانشگاهی و علمی اهمیت بالایی دارد. دانشجویان نیز به‌عنوان متخصصان آینده باید این مهارت‌ها را در دانشگاه بیاموزند. دروسی از قبیل شیوه‌ی پژوهش و ارائه در سطح کارشناسی و درس سمینار در سطح کارشناسی ارشد و دکتری با این هدف طراحی‌شده‌اند. این دوره آموزشي باهدف معرفی شيوه ارائه شفاهی و كتبی در مهندسی و علوم برای دانشجویان کارشناسی و بالاتر می‌تواند به‌عنوان منبع درسی استفاده گردد. در این دوره، به ارائه‌های کتبی و شفاهی و مثال‌هایی از آن‌ها پرداخته‌ شده‌است. بخش اول، به مفاهیم مقدماتی در مورد ارائه می‌پردازد، در بخش دوم به خصوصیات یک ارائه شفاهی و روش‌های موفقیت در آن می‌پردازد، اين بخش برای افرادی كه يك ارائه شفاهی در يك سمينار يا كنفرانس خواهند داشت می تواند بسيار مفيد باشد، در بخش سوم، ارائه کتبی و انواع آن (مقاله، کتاب و رزومه) را توضیح می‌دهد. در مورد مقاله، مطالب زيادی از قبيل بخش های مختلف آن و مطالب لازم در هر بخش، انواع مقاله، نحوه نوشتن مقاله و معيارهای ارزيابي مقالات و نشريه‌ها پرداخته شده‌است. یکی از مباحث مهم در یک ارائه کتبی، نحوه نشان‌دادن داده‌ها و نتایج توسط شكل‌ها و جداول است. به اين موضوع نيز در بخش ارائه كتبی پرداخته شده‌است. علائم نقطه‌گذاری بحث ديگر بخش ارائه كتبی است كه به انواع علائم و نحوه استفاده صحيح آن‌ها در متن مي پردازد. درنهایت، در جلسه آخر به نحوه ارجاع به منابع و مفهوم سرقت ادبی می‌پردازيم. همچنين نرم افزار لاتكس و نسخه آنلاين آن (overleaf.com) به‌طور مختصر معرفي مي گردد. نرم افزار لاتكس اخيراً محبوبيت زيادي بين كاربران عادي مخصوصاً در دنياي آكادميك، به علت قدرت بالاي توليد مقالات و كتاب‌های با ظاهر زيبا و نحوه كار آسان با آن كسب كرده‌است.
دوره آموزش رایگان شيوه ارائه شفاهي و كتبي در مهندسي و علوم دوره‌ای با امتیاز نهایی 3.4 می‌باشد و توسط دوره بین که موتور جستجوی بهترین دوره‌ های آموزشی می‌باشد، تحلیل، بررسی و امتیازدهی شده است. مدت زمان این دوره 6 ساعت می‌باشد که در مکتب خونه توسط رحیم دهخوارقانی مدرس این دوره ارائه شده است. قابل توجه است که این دوره مدرک ندارد و دوره مذکور رایگان می‌باشد.
همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه شروع یادگیری به آموزشگاه ارائه‌دهنده متصل شوید و دوره آموزش رایگان شيوه ارائه شفاهي و كتبي در مهندسي و علوم را تهیه نمایید.
علاوه بر این، شما عزیزان می‌توانید همه دوره‌های مشخص نشده سراسر اینترنت را در صفحه مشخص نشده در دوره‌بین مشاهده، مقایسه و بهترین دوره از نظر کیفیت و قیمت را به آسانی انتخاب نمایید.

نمایش بیشتر

تجربه فراگیران

دوره‌های مشابه

مطالب دوست‌داشتنی